29.09.2014
Valsts kanceleja

Lekcijā par premjeru A.Alberingu L.Straujuma uzsver līderības nozīmi

Ministru prezidente Laimdota Straujuma 26. septembrī sveica Vidzemes augstskolu dzimšanas dienā un atklāja publisko lekciju par bijušo Latvijas brīvvalsts premjeru Arturu Alberingu.

L.Straujuma, atklājot lekciju, dalījās pārdomās par to, ko nozīmē būt Ministru prezidentam - līderim: „Par līderiem mēs nepiedzimstam. Par līderiem mēs kļūstam – smaga darba un ieguldījuma rezultātā. To apliecina arī Latvijas brīvvalsts laika Ministru prezidentu stāsti.”

L. Straujuma strādājusi valdībā arī kā Zemkopības ministre, tāpēc izjūt īpašu saikni ar savu priekšteci A.Alberingu, kurš bijis izcils agronoms un veicis nozīmīgas lauksaimniecības reformas.

Vidzemes Augstskolā notikusī lekcija bija jau astotā publisko lekciju ciklā par bijušajiem Latvijas brīvvalsts premjeriem. Lekcija par A.Alberingu pulcēja teju 90 interesentu, tostarp arī skolēnus no Valmieras mazākumtautību skolas.

Izcilā Latvijas agronoma, politiķa un sabiedriskā darbinieka dzīves gājumu sagatavoja un stāstīja Vidzemes Augstskolas rektors Dr.hist. Gatis Krūmiņš. Lekcijā piedalījās arī Rūjienas izstāžu zāles vadītāja Līga Siliņa, kura vākusi, pētījusi un glabā dokumentālus materiālus par Rūjienas izcilajiem novadniekiem, arī rūjienieti Alberingu. Savukārt asociētā profesore Dr. art. Laila Bremša iepazīstināja klausītājus ar stāstu par A. Alberingam veltīto pieminekli „Sējējs”.

Lekcijas videoieraksts pieejams šeit: http://youtu.be/4yW_T7z9esE
Foto: https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157647667840229/
Fakti par Arturu Alberingu:
http://www.mk.gov.lv/sites/default/files/editor/arturs_alberings_2014_a4.pdf

Lekciju cikls par bijušajiem Latvijas valsts Ministru prezidentiem aizsākās 2012. gada septembrī, un pirmā lekcija bija veltīta Valsts prezidentam un premjerministram Kārlim Ulmanim. Pasākums tiek finansēts no saliedētības programmai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Programmas mērķis ir sekmēt iekļaujošas un saliedētas sabiedrības veidošanos, kā arī stiprināt valstiskuma apziņu un nacionālo identitāti Latvijā.

 

 

Zane Ozola
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082912
E-pats: zane.ozola@mk.gov.lv

Dalīties