08.12.2014
Valsts kanceleja

Latvijas un Norvēģijas premjerministres uzsver sadarbību aizsardzībā

Pirmdien, 8.decembrī, Latvijā ieradās Norvēģijas premjerministre Erna Sūlberga (Erna Solberg), lai tiktos ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu. 

Tikšanās laikā tika apspriesta lieliskā divpusējā sadarbība, tostarp ekonomikā un kultūrā, Latvijas gatavošanās prezidentūrai ES Padomē un sadarbība ar Norvēģiju prezidentūras laikā, situācija Ukrainā un sadarbība aizsardzības jomā.

Ņemot vērā aktuālo ģeopolitisko situāciju, abu valstu Ministru prezidentes sarunā apspriedās par abu valstu ieguldījumu un sadarbību aizsardzības jomā. Norvēģijas premjerministre informēja, ka Norvēģija iesaistīsies Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā 2015.gadā. L.Straujuma pateicās par Norvēģijas atbalstu, atzīmējot arī iepriekšējo abu valstu sadarbību Afganistānā aizsardzības jomā.

L.Straujuma informēja par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm un lielākajām sanāksmēm, uzsverot, ka maijā Rīgā notiks Austrumu partnerības samits. E.Sūlberga augstu novērtēja Latvijas pievēršanos šim visai Eiropai tik būtiskam jautājumam.

L.Straujuma un E.Solberga kā ļoti aktīvas novērtēja Latvijas un Norvēģijas ciešās ekonomiskās saites. E.Solberga novērtēja Latvijas izcelsmes Norvēģijā dzīvojošo kopienu, kas veicina abu valstu sakarus ne tikai ekonomikā, bet arī citās jomās.

L.Straujuma uzsvēra, ka Latvija augsti novērtē Norvēģijas palīdzību, kas sniegta Eiropas Ekonomiskās zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu ietvaros. Norvēģijas granti posmos no 2004.-2009. gadā un 2009.-2014.gadā ir palīdzējuši attīstīt Latvijas tieslietu jomu, vidi, kultūras, veselību, cilvēkresursu plānošanu un veicinājusi Latvijas ilgtspējīgu attīstību. Īpašu uzmanību premjermnistre pievērsa atbalstam, kas sniegts kultūras projektiem Rīgas kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā.

Abas puses apspriedās par Eiropas enerģētikas jautājumiem un enerģētiskās neatkarības veicināšanas veidiem.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157649247036199/
Video:  http://www.mk.gov.lv/lv/aktuali/tiesraides/videoarhivs/?v=3Oezw5t2

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: Aiva.Rozenberga@mk.gov.lv

Dalīties