20.04.2015
Ārlietu ministrija

Latvija pauž asu nosodījumu par teroristiskās organizācijas ISIL/Da'esh veikto nežēlīgo teroraktu, Lībijā nogalinot vismaz 28 cilvēkus

19. aprīlī internetā tika ievietots video, kurā redzams, kā teroristiskās organizācijas ISIL/Da'esh kaujinieki veic demonstratīvu vismaz 28 cilvēku slepkavību. Saskaņā ar sākotnējām ziņām visi noslepkavotie bijuši Etiopijas pilsoņi. Arī iepriekš ISIL/Da'esh ir veikusi līdzīgus teroraktus, kas ir izraisījuši visas starptautiskās sabiedrības, tostarp Latvijas, asu nosodījumu.

Latvija stingri nosoda jebkāda veida terora un vardarbības aktus, un izsaka visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem.

Lai vērstos pret ISIL/Da'esh teroristisko organizāciju, kas ir veikusi virkni nežēlīgu teroraktu Sīrijā, Irākā, Lībijā un citās Tuvo Austrumu reģiona valstīs, starptautiskā sabiedrība ir izveidojusi koalīciju, kurai ir pievienojušās vairāk nekā 60 pasaules valstis, tostarp Latvija. Starptautiskās koalīcijas mērķis ir ISIL/Da'esh apkarošana, koncentrējoties uz praktisku rīcību tādos virzienos kā militārais atbalsts cīņā pret ISIL/Da'esh, terorisma finansēšanas novēršana, vēršanās pret ārvalstu kaujinieku fenomenu, stratēģiskā komunikācija un stabilizācijas atbalsts krīzes skartajām valstīm.

Preses kontaktiem:
Preses un informācijas nodaļa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: media@mfa.gov.lv
 

Dalīties