07.12.2017
Ministru prezidents

Kučinskis: Latvija sevi Japānā piesaka globālā finanšu tehnoloģiju tirgū

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 7. decembrī, Tokijā atklāja Japānas – Latvijas biznesa semināru “World FinTech Day Latvia”.

Uzrunājot klātesošos abu pušu ekonomikas ekspertus un uzņēmējus, M. Kučinskis norādīja, ka Latvijas valdība ir izstrādājusi datos balstītas nācijas konceptu, kura trīs pamatprincipi ir: brīva pieejamība publiskajiem datiem, sabiedrības izglītošana un iesaistīšana caur atvērtajiem datiem, un inovatīvu produktu izstrāde. Tajā skaitā - izmantojot publiskos pakalpojumus kā pilotpoligonu produktu aprobācijai. “Šim konceptam ir ļoti praktiska izpausme – ne vien Latvijā veidoti sumo cīņas roboti uzvar starptautiskās robotu cīņas sacensībās, bet arī jau šodien uz Latvijas ceļiem mākslīgā intelekta tehnoloģijas glābj cilvēku dzīvības un kiberdrošības risinājumi aizsargā valsts infrastruktūru,” sacīja Ministru prezidents.

Tika norādīts, ka Latvija tiek saskatīta kā inovāciju pārneses un tehnoloģiju platforma Ziemeļeiropas reģionā, kurā ir izcila ekosistēma starpnozaru produktu tehnoloģiju un jaunuzņēmumu attīstībai. Latvijā ir izstrādāts modernākais jaunuzņēmumu ekosistēmas regulējums Eiropā. 2017. gadā darbību sāka Jaunuzņēmuma likums, kas nodefinē, kas ir jaunuzņēmums un nosaka tiem pielāgotu speciālu nodokļu režīmu. Tāpat Latvijai ir ļoti cieša sadarbība ar pasaules IT nozares līderiem. Šogad sadarbībā ar Microsoft tika atklāts centrs, kas veicinās izpēti un inovācijas IT jomā. Ar Japānu Latvijai jau ir pozitīvi sadarbības projekti – “ZABBIX” un “PINS.CO”.

Dominējošais jaunuzņēmumu skaits Latvijā ir finanšu tehnoloģiju nozarē, kura ir piesaistījusi 80% no kopējā investīciju apjoma jaunuzņēmumos. Finanšu tehnoloģiju veiksmes stāsts ir, pateicoties tam, ka Latvija ir Baltijas reģiona finanšu centrs. Latvijā ir izveidota unikāla sinerģija starp tradicionālo finanšu sektoru un fintech jaunuzņēmumiem.
M. Kučinskis akcentēja, ka ar savu labi izglītoto darbaspēku finanšu un banku jomā, IT pieejamību un arī tiesisko atbalstu, Latvija spēcīgi piesaka sevi globālā tirgū finanšu tehnoloģiju jomā. “Saprotot jaunuzņēmumu potenciāli lielo pienesumu tautsaimniecībā, pastāvīgi strādājam pie jauniem risinājumiem, lai Latvija kļūtu par pirmo izvēli fintech uzņēmumu galvenās mītnes izvietošanai. Tas ir kļuvis vēl aktuālāks, sekojot līdzi Lielbritānijas izstāšanās no ES,” tā M. Kučinskis.

Tāpat tika norādīts, ka Latvijā - Baltijas finanšu centrā un inovācijas pārneses un tehnoloģiju platformā, kas ir izcili savienota ar Ziemeļeiropas un NVS reģioniem, Japānas uzņēmēji ir laipni aicināti. “Latvijā ir ekosistēma, kur zinoši un inovētspējīgi cilvēki izstrādā konkurētspējīgus risinājumus globāliem tirgiem,” piebilda Ministru prezidents.
M. Kučinska vizīte Tokijā norisinās no 5. līdz 9. decembrim. Tās laikā viņš tiekas ar Japānas premjerministru un valdības ministriem, kā arī ar Latvijas - Japānas parlamentārās sadarbības grupu biedriem. Tāpat Ministru prezidents piedalīsies abu valstu ekonomiskās sadarbības attīstībai veltītos forumos Japānas Ārējās tirdzniecības organizācijas (JETRO) un Tokijas Finanšu tehnoloģiju centrā (FINOLAB). Ministru prezidents tiksies ar vairāku Japānas biznesa asociāciju vadītājiem un vadošo uzņēmumu pārstāvjiem (tai skaitā ar All Nippon Airways (ANA), Mitsui & Co).

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv

Dalīties