11.04.2019
Valsts kanceleja

Kariņš: Apvienotajai Karalistei dots laiks izlemt par izstāšanos no Eiropas Savienības

10. aprīlī ārkārtas Eiropadomes sēdē Eiropas Savienības dalībvalstu vadītāji vienojās pagarināt Apvienotajai Karalistei doto izstāšanās laiku līdz šā gada  31. oktobrim.

“Ja Apvienotā Karaliste ir lūgusi laiku, lai izlemtu par labāko veidu, kā izstāties no Eiropas Savienības, tad Eiropas Savienība ir šo lūgumu respektējusi un laiks ir dots. Apvienotajai Karalistei ir trīs izvēles, kā izstāties no Eiropas Savienības – bezvienošanās breksits, izstāšanās atbilstoši panāktajam līgumam ar Eiropas Savienību, vai arī breksita atcelšana, paliekot Eiropas Savienībā. Apvienotās Karalistes parlamenta, valdības un sabiedrības ziņā ir izlemt, ko tā vēlas,” pauda K. Kariņš.

Atbildot uz Apvienotās Karalistes premjerministres Terēzas Mejas lūgumu, 27 ES valstu un valdību vadītāji Eiropadomē trešdien vienojās pagarināt Apvienotās Karalistes izstāšanās datumu no ES līdz 31.oktobrim. Apvienotajai Karalistei pastāv iespēja izstāties jebkurā brīdī arī pirms šī datuma, ja tiek ratificēts Izstāšanās līgums. Tāpat Eiropadome nolēma, ka gadījumā, ja Apvienotā Karaliste līdz 22.maijam nebūs ratificējusi izstāšanās līgumu, tad sagaida, ka tā piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanās.
 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 22087726
Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv 

Dalīties