10.05.2018
Ministru Kabinets

Finanšu sektora sadarbības grupa apspriež valdības stratēģiju nozares sakārtošanai

Trešdien, 9.maijā, notika Ministru prezidenta Māra Kučinska izveidotās finanšu sektora sadarbības grupas pirmā sanāksme. Tās laikā valdības vadītājs, Finanšu ministrija un Finanšu un kapitāla tirgus komisija informēja komercbanku pārstāvjus par rīcības plānu finanšu sektora sakārtošanai, kā arī par jau spertajiem soļiem, tajā skaitā – tiesību aktu sakārtošanu finanšu sektora caurspīdīguma nodrošināšanai.

Ministru prezidents pauda gandarījumu par konstruktīvo un atklāto dialogu ar komercbanku pārstāvjiem, kas uz valdības izstrādāto stratēģiju nozares sakārtošanai ļauj palūkoties no plašākas perspektīvas. Viņš arī apliecināja savu pārliecību, ka Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests pēc tā reorganizācijas jauna vadītāja gādībā spēs nodrošināt efektīvu sektora kontroli.

 “”Citadele” un citas bankas augsti vērtē šādas sadarbības platformas izveidi, kur pie viena galda sēžot, varam apspriest gan nozarē notiekošo, gan izteikt savus ieteikumus un priekšlikumus par to, kas nozarē tālāk būtu jārisina. Uzskatu, ka jau veiktie pasākumi ir atbalstāmi. Mēs, protams, gribētu, lai to ieviešana notiktu ātrāk, bet jāņem vērā, ka jautājums ir ļoti sarežģīts un tam ir vajadzīgs ilgāks laiks. Gala rezultātā vajadzētu uzlaboties situācijai finanšu sektorā un mēs pilnībā iestājamies par to, lai process virzītos uz stabilitāti”, tiekoties ar mediju pārstāvjiem norādīja bankas “Citadele” valdes loceklis un finanšu direktors Johans Akerbloms.

Finanšu sektora sadarbības platforma tika izveidota šā gada 26.aprīlī, lai veicinātu sadarbību finanšu sektora pārveides procesā, atjaunotu Latvijas finanšu sektora starptautisko reputāciju, kā arī novērtētu pārmaiņu procesa ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi Latvijā. Šajā formātā aicināti piedalīties A/S SEB Banka, A/S Citadele Banka, A/S Swedbank un A/S Luminor Bank pārstāvji.

 

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta birojs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv

Dalīties