22.04.2015
Ministru prezidents

Eiropas Arodbiedrību konfederācijas ģenerālsekretāre sveic L.Straujumu ar sekmīgo Latvijas prezidentūru ES Padomē

Rīga, 2015.gada 22.aprīlis. Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien tikās ar Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) ģenerālsekretāri Bernadeti Segolu, pārrunājot Latvijas prezidentūras ES Padomes dienaskārtības jautājumus,

kā arī ES dalībvalstu valdību dialoga kvalitāti ar sociālajiem partneriem.

Apspriežot Latvijas prezidentūras ES Padomē aktualitātes, B.Segola apsveica Ministru prezidenti ar Latvijas sekmīgo darbu: „Patiesi sveicu ar sekmīgo Latvijas prezidentūras gaitu ES Padomē. Prezidentūra sniedz gan papildus atpazīstamību Latvijai, gan arī uzrunā svarīgus tematus, kas ir būtiski sociālajiem partneriem”.  Tika pārrunātas eirozonas aktualitātes un situācija Grieķijā, darbs pie ES-ASV brīvās tirdzniecības līguma. Abas puses uzsvēra Trīspusējo sociālo samitu, kas nesen notika Briselē, kur viedokļiem apmainījās Eiropadomes priekšsēdētājs, Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis, ES dalībvalstu valdību pārstāvji, tajā skaitā Ministru prezidente L.Straujuma, Eiropas sociālie un sadarbības partneri.

L.Straujuma informēja B.Segolu par Latvijas valdības sadarbību ar sociālajiem un sadarbības partneriem: „Sadarbība ir regulāra, valdība iesaista arodbiedrības un sadarbības partnerus dialogā, ne vienmēr ir iespējams vienkārši panākt kopīgu risinājumu, bet mēs to darām. Varu pieminēt arī Latvijas piemēru strukturālo reformu īstenošanā un krīzes pārvarēšanā pirms vairākiem gadiem. Tas bija paraugs sadarbībai vienota mērķa – valsts un iedzīvotāju – labā.” B.Segola atzīmēja, ka Latvijas pieredze ir vērtīga, jo ne visās ES dalībvalstīs sociālie partneri tik aktīvi tiek iesaistīti dialogā ar valdību.

Atttēls: https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157652106245561/

 

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
e-pasts: Aiva.Rozenberga@mk.gov.lv

Dalīties