31.08.2014
Valsts kanceleja

Eiropadome uzdod EK nedēļas laikā izstrādāt priekšlikumus tālākām sankcijām pret Krieviju

Sestdien, 30.augustā, notikušajā Eiropadomē Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji vienojās uzdot Eiropas Komisijai (EK) izstrādāt priekšlikumus tālākām sankcijām pret Krieviju, ņemot vērā nopietno situācijas eskalāciju Ukrainā.

Tāpat tiks papildināts to fizisko un juridisko personu loks, kurām tiek piemēroti dažādi ierobežojumi dēļ viņu iesaistes situācijas destabilizēšanā Ukrainas Austrumos.

„Esam ārkārtīgi satraukti par Krievijas Federācijas agresiju Ukrainā, ilgstošajām cīņām un kaujinieku un ieroču ieplūšanu no Krievijas Federācijas,” uzsvēra Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Viņa pauda gandarījumu, ka šajā brīdī ES ir vienota savā atbalstā Ukrainai.

Eiropadomē ar uzrunu piedalījās arī Ukrainas prezidents Petro Porošenko, pēc viņa uzklausīšanas ES valstu un valdību vadītāji vēlreiz atzinīgi novērtēja viņa piedāvāto miera plānu un uzsvēra, ka ir svarīgi īstenot visus tā elementus. ES valstu un valdību vadītāji aicina Krievijas Federāciju nekavējoties atvilkt visus militāro tehniku un karavīrus no Ukrainas, atbrīvot gūstekņus un garantēt Ukrainas robežu drošību. Eiropadome arī uzsvēra nepieciešamību sniegt Ukrainai visu iespējamo humanitāro palīdzību un atvieglot starptautisko humanitāro organizāciju darbu.

Tāpat Eiropadome vēlreiz uzsvēra neatliekamo vajadzību panākt ilgtspējīgu politisku risinājumu, kas balstīts uz Ukrainas suverenitātes, teritoriālās integritātes, vienotības un neatkarības respektēšanu.

Eiropadome arī atzinīgi novērtēja EK veiktos pasākumus, lai stabilizētu ES lauksaimniecības un pārtikas tirgu nolūkā mazināt sekas, ko radījuši Krievijas noteiktie importa ierobežojumi. Diskusija par turpmākajiem pasākumiem notiks ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības padomes sanāksmē nākošnedēļ.

FOTO: https://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157646620531000/

 

 

Džeina Tamuļeviča
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: +371 29782012
E-pasts: Dzeina.Tamulevica@mk.gov.lv

Dalīties