05.12.2014
Valsts kanceleja

Baltijas valstis turpinās efektīvu reģionālo sadarbību arī Latvijas prezidentūrā ES Padomē

Piektdien, 5.decembrī, triju Baltijas valstu premjerministri tikās Baltijas Ministru padomē Mārdu, Igaunijā, lai caurskatītu pēdējā laikā sasniegto Latvijas, Igaunijas un Lietuvas kopīgo reģionālo projektu īstenošanā. Uzmanība galvenokārt tika pievērsta informācijas tehnoloģiju, enerģētikas un transporta infrastruktūras, kā arī drošības jautājumiem.

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass un Lietuvas premjerministrs Aļģirts Butkevičs vienojās – starp Baltijas valstīm valda ļoti laba sadarbība un praktiskā līmenī tiek risināti visi svarīgākie jautājumi, kas saistās ar darbu pie Baltijas valstu enerģētiskās neatkarības, inovatīviem digitāliem risinājumiem vēl efektīvākai un ātrākai starpvalstu un pilsoņu sadarbībai, kā arī tika apspriesti kopīgie Baltijas valstu drošības, aizsardzības jautājumi. Tikšanās laikā tika pieņemts kopīgs Baltijas valstu premjerministru paziņojums, kas akcentē šos sadarbības jautājumus.

“Labā ziņa ir tā, ka Baltijas valstu sadarbībā nav slikto ziņu, mēs turpinām aktīvi praktiskā līmenī sadarboties visās prioritārajās sfērās. Šodienas kopīgais premjerministru paziņojums nozīmē jaunus darba uzdevumus mūsu ministrijām un ierēdņiem,” preses konferencē sacīja L.Straujuma.

Šodienas tikšanās laikā Igaunijas un Lietuvas premjerministri apliecināja L.Straujumai, ka Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes ir ļoti nozīmīgas visai Eiropas nākotnei. Latvijas Ministru prezidente uzsvēra – Latvija darīs visu, lai prezidentūras laikā noslēgtu visus normatīvos aktus, kas ļautu apstiprināt Investīciju plānu, paverot jaunas ekonomiskās izaugsmes iespējas Eiropas Savienības valstīm un to iedzīvotājiem.

Latvijas Ministru prezidente apsveica Lietuvu ar sašķidrinātās gāzes termināļa atklāšanu Klaipēdā un Igauniju ar progresu sarunās ar Somiju par sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecības plāniem, jo tas ir konkrēts solis tuvāk Baltijas valstu enerģētiskajai neatkarībai.

L.Straujuma ielūdza Baltijas premjerministrus uz ES Stratēģijas Baltijas jūras reģionam forumu, kas notiks 15.-16.jūnijā Jūrmalā. Latvijas premjerministre ielūdza Igaunijas kolēģi apmeklēt Eiropas čempionāta basketbolā apakšgrupas spēles, kurās pēc izlozes piedalīsies arī Igaunijas komanda. Tāpat L.Straujuma sveica Lietuvu ar gaidāmo pievienošanos eiro zonai 2015.gadā.

Baltijas valstu premjerministru kopīgs paziņojums (angliski): http://ej.uz/e5kq

Foto: http://ej.uz/j6uf

 

 

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: Aiva.Rozenberga@mk.gov.lv

Dalīties