26.09.2014
Valsts kanceleja

Baltijas ceļa ķēdes mezgls pie Stūra mājas

Turpinot Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) ierakstīto Baltijas ceļa stāstu sēriju, aicinām iepazīties ar LNB direktora Andra Vilka atmiņām par laiku pirms 25 gadiem!

„Mana ģimene 1941. gada 14. jūnijā tika izvesta no Latvijas, tāpēc uzskatīju, ka man ir jānostājas pie Valsts Drošības komitejas ēkas. To, kas tur notika, bija ļoti grūti nosaukt par ķēdi. Tā bija ļoti liela cilvēku grupa, kas aizņēma visu Brīvības ielas ietvi. Un tas nozīmē, ka man līdzīgi domājošu cilvēku bija ļoti daudz. Tajā vietā radās milzīgs kamols vai mezgls,” tā par savu rīcību pirms 25 gadiem stāsta A.Vilks. 

LNB direktors savā stāstā izklāsta arī Baltijas ceļa organizēšanas un maršruta plānošanas protokolu un cita dokumentārā mantojuma iesniegšanu UNESCO Pasaules atmiņas reģistrā. Lai arī iniciatīva nākusi no Igaunijas un Lietuvas, tieši latvieši ņēmuši vērā savu pieredzi ar Dainu skapja iekļaušanu Pasaules atmiņas reģistrā un rūpējušies par to, lai iesniegums tiktu sagatavots nevainojami. Svarīgi bijis arī skaidrot Molotova-Ribentropa pakta ietekmi starptautiskajai sabiedrībai, jo, lai arī Eiropas iedzīvotāji saprot šī dokumenta nozīmi, Āfrikas, Okeānijas un citu pasaules daļu iedzīvotājiem tas bijis jaunatklājums.

Klausīties Andra Vilka Baltijas ceļa stāstu.

Turpmākajās nedēļas nogalēs publiskosim arī citus 23. augustā LNB skaņu studijā ierakstītos Baltijas ceļa stāstus. Pagājušajā nedēļā varējāt ieklausīties bijušās Latvijas diplomātes Ainas Nagobds-Ābolas stāstā.

Līdz 30. oktobrim ikviens ir aicināts piedalīties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Valsts kancelejas projektā „Baltijas ceļa stāsti”, savu stāstu uzrakstot un iesniedzot interneta vietnē http://www.thebalticway.eu/ vai arī ierunājot to LNB skaņu ierakstu studijā. Lai apmeklētu LNB skaņu ierakstu studiju, iepriekš jāpiesakās rakstot uz e-pastu studija@lnb.lv .

 

 

Zane Ozola
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. 67082912
E-pasts: zane.ozola@mk.gov.lv

Dalīties