07.12.2016
Valsts kanceleja

Atvērtās pārvaldības partnerības samitā Parīzē prezentēs Latvijas pieredzi

No 2016. gada 7. līdz 9.decembrim Valsts kancelejas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un domnīcas PROVIDUS pārstāvji piedalīsies Atvērtās pārvaldības partnerības (Open Government Partnership) samitā Parīzē, kur spriedīs par reformām atvērtas pārvaldības veicināšanai.

Samitā aplūkos izaicinājumus, kas saistīti ar e-pārvaldi, digitalizāciju, valsts institūciju atklātību, cīņu pret korupciju, ētiku valsts pārvaldē, atklātumu valsts iepirkumos un citus tematus. Gaidāms, ka samitā piedalīsies ap 3000 dalībnieku no 70 Atvērtās pārvaldības partnerības dalībvalstīm.

Latviju samitā pārstāvēs Valsts kancelejas eksperte Inese Kušķe, VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis un Publisko pakalpojumu departamenta direktors Jānis Glazkovs, kā arī Iveta Kažoka no domnīcas PROVIDUS.

Samitā prezentēs arī Latvijas labo praksi atvērtās pārvaldības veicināšanā, VARAM pārstāvjiem stāstot par vienoto klientu apkalpošanas centru izveidi. VARAM valsts sekretāra vietnieks Edmunds Beļskis norāda: “Latvijas dalība Atvērtās pārvaldības partnerības samitā ir solis pretī mūsu kopīgo mērķu sasniegšanā atvērto datu jomā, efektīvam dialogam starp iedzīvotājiem un valsti, kā arī caurspīdīgiem un atklātiem valsts un pašvaldību pārvaldības procesiem. Jau šobrīd izmantojam e-pārvaldes sniegtās priekšrocības. Tāpēc esmu pārliecināts, ka valsts un pašvaldību pārvaldes digitalizēšana ir viens no veiksmīga vienotā tirgus stūrakmeņiem.”

Samita laikā notiks arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rīkotā sanāksme par līderības, valsts un sabiedrības sadarbības stiprināšanās nozīmi atvērtas pārvaldības reformu īstenošanā. 

Latvija piedalās Atvērtās pārvaldības partnerības formātā kopš 2011. gada, un nacionālā kontaktpunkta funkcijas veic Valsts kanceleja.

 

Informāciju sagatavoja:
Eduards Ozoliņš
Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultants
Tālrunis: 67082929; 26127917
E-pasts: eduards.ozolins@mk.gov.lv