28.08.2014
Aizsardzības ministrija

Aizsardzības ministra paziņojums par Krievijas iebrukumu Ukrainā

Pēdējo stundu laikā Krievijas Federācijas veiktais iebrukums Ukrainā parāda to, ka Krievija ir nodemonstrējusi savu patieso seju bez interpretācijas un aizsega. Ar nožēlu jāsecina, ka visi mēģinājumi risināt konfliktu miera sarunu ceļā, tostarp, pirms divām dienām notikušajās sarunās Minskā, ir cietuši neveiksmi. Krievija ir izvēlējusies neizmantot šo iespēju un vēlas īstenot savas ģeopolitiskās ambīcijas vardarbīgā ceļā.

Šāda Krievijas rīcība viennozīmīgi ir apliecinājums tam, ka Ukraina sekmīgi turpina cīnīties pret teroristiem un gūst panākumus. Krievijas armijas iebrukums liecina, ka tā ir apņēmusies ietekmēt pašreizējo notikumu gaitu un apturēt Ukrainas armijas virzību.

Šajā sakarā Latvija aicinās NATO sākt konsultācijas par to, kādā veidā Alianse var sniegt atbalstu Ukrainas bruņoto spēku spēju stiprināšanā.

Neraugoties uz pēdējo stundu notikumiem, apliecinu, ka Latvijai tiešu militāru draudu līmenis joprojām ir zems. Tomēr, ņemot vērā šos notikumus, tiks pastiprināta NATO spēku klātbūtne Latvijā. Jau nākamās nedēļas laikā valstī notiks vērienīgas mācības, kurās piedalīsies vairāku NATO dalībvalstu bruņotie spēki un tos pavadošās bruņu tehnikas vienības un lidaparāti.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Kaspars Galkins
AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors
Tālrunis: +371 67335085; +371 29478861
E-pasts: Kaspars.Galkins@mod.gov.lv

Dalīties